Bramy garażowe segmentowe

Z przetłoczeniem

Bez przetłoczenia

Kasetonowe

Informacje podstawowe

Bramy garażowe segmentowe przeznaczone są do użytku w budynkach prywatnych, garażach i pomieszczeniach gospodarczych. Zbudowane są z paneli stalowych (płaszcza bramy), prowadnic pionowych i poziomych podsufitowych oraz z układu sprężyn (sprężyny) skrętnych równoważących bramę. Bramy posiadają kompleksowy system uszczelniający - uszczelka dolna, górna, boczne oraz międzypanelowe. Bramy w wykonaniu standardowym zawierają uchwyt dwustronny, rygiel wewnętrzny oraz linkę i przeznaczone są do obsługi ręcznej, przystosowane są również do zamontowania napędu elektrycznego. W zestawie montażowym znajdują się kątowniki perforowane do zamontowania prowadnic poziomych, zestaw nie zawiera elementów do montażu do podłoża. Płaszcz bramy Płaszcz wykonany jest z paneli stalowych firmy ThyssenKrupp, Metecno lub innej, z ochroną przed zgnieceniem palców, wypełnionych pianką poliuretanową o grubości 40 mm i wysokości 500 i/lub 610 mm - układ paneli uzależniony jest od wysokości bramy. Panele zbudowane są z blach stalowych ocynkowanych ipowlekanych farbami poliestrowymi. Boczne okucia paneli wykonane są z blachy ocynkowanej, panele dolny oraz górny zakończone są profilami z ”surowego”aluminium (nie dotyczy bram “typowych” -dolna uszczelka zamontowana jest do profilu wewnątrz panela, górna uszczelka standardowo montowana do nadproża). W bramach “na zamówienie” istnieje możliwość wyboru sposobu montowania górnej uszczelki na panelu (wymagane wyższe nadproże o ok. 30 mm) lub do nadproża.

Rodzaje płaszcza (typy bram) oraz objaśnienie oznaczeń

Oznaczenie bramy garażowej:

  1. Symbol producenta paneli
    T- Thyssenkrupp
    M- Metecno
2. Rodzaj przetłoczeń
    N- panel z tłoczeniem poziomym,
    E- panel bez przetłoczeń,
    M- panel z mikroprofilowaniem,
    C- panel z tłoczeniem w kasetony
3. Rodzaj struktury:
    S- struktura “stucco” (skórka pomarańczy),
    W- struktura “woodgrain” (cięty cedr),
    G- panel gładki (bez struktury)

Opis dotyczy strony zewnętrznej

Kolory bram

W zależności od rodzaju przetłoczeń płaszcz bramy od strony zewnętrznej dostępny jest w kolorach: RAL 9016, RAL 8014, RAL 9006 lub okleinach drewnopodobnych: złoty dąb, orzech i mahoń. Oferujemy również możliwość polakierowania paneli na dowolny kolor z palety RAL (lakier z efektem półmatowym) oraz naniesienie okleiny w kolorze z palety RENOLIT (tylko BGTEG). Nie zaleca się malowania - montowania bram w ciemnych kolorach od nasłonecznionej strony, ponieważ nagrzanie paneli może prowadzić do odkształceń pancerza.

Układ równoważący ciężar płaszcza

Bramy wyposażone są w układ ocynkowanych sprężyn (sprężyny) skrętnych montowanych w zależności od typu prowadzenia na nadprożu lub na końcach prowadnic poziomych. Sprężyny zamontowane są na stalowym ocynkowanym wale. Wytrzymałość sprężyn min. 10000 cykli.

Konstrukcja prowadnic

Cała konstrukcja nośna bramy wykonana jest z elementów stalowych ocynkowanych. Prowadnice rolek posiadają kształt zapobiegający wysunięciu się poruszającej rolki. Ościeżnice boczne wyposażone są w uszczelki boczne, do których przylega płaszcz bramy w pozycji zamkniętej. Zamknięta konstrukcja ościeżnic zapobiega zgnieceniu ręki pomiędzy płaszczem bramy a ościeżnicą.

Okucia zawiasy

Okucia dolne, górne oraz zawiasy wykonane są z ocynkowanej blachy stalowej. W bramach o szerokości powyżej 4800 mm stosowany jest profil usztywniający panel typu "omega" montowany od wewnątrz bramy.

Opcje dodatkowe

Bramy garażowe można dodatkowo wyposażyć w: zamek samozatrzaskowy, przeszklenia, kratki wentylacyjne, napęd elektryczny itd.

Sterowanie

Sterowanie bram ręczne oraz elektryczne.

Poniżej jeden ze stosowanych napędów elektrycznych:

Ryglowanie wewnętrzne bramy











Strona główna  |  Firma  |  Produkty  |  Kontakt

© 2010 Mer Asert. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: hajime studio